Kiedy parę lat temu zaczęłam testować naturalne kosmetyki do twarzy, stwierdziłam że mogę przyjrzeć się również naturalnej pielęgnacji włosów. Namęczyłam się okropnie, bo produkty, które miały w pełni naturalny składy sprawiały, że moje włosy były tępe, poplątane i prawie niemożliwe do rozczesania. Byłam załamana i myślałam, że naturalna pielęgnacja włosów nie jest dla mnie. Naturalne szampony ze względu na to, że oczyszczają włosy i ich nie oblepiają, nie mają w składzie silikonów, mogą wywołać uczucie splątanych włosów zaraz po spłukaniu, ale jeśli dobierzemy dobry szampon do naszych włosów i użyjemy po nim odżywkę, efekt jest zupełnie inny. I tak powoli zaczęłam się przekonywać 😍😍

Nie powiem Wam jaki szampon i odżywka sprawdzą się u Was, jednak zachęcam do poszukiwań naturalnej pielęgnacji do włosów i nie zniechęcania się gdy na początku efekty nie będą zadowalające.

Szampon BIOLAGE z miejsca urzekł mnie swoim cudownym zapachem. Świeży, z nutą słodyczy, cytrusowo-owocowy, mocno wyczuwalny podczas mycia włosów, jak również po spłukaniu. Szampon ma średnio gęstą konsystencję, dość dobrze się pieni i jest bardzo wydajny. Ma fajne, niestandardowe opakowanie, wygląda jak butelka dobrego soczku. Kosmetyk dokładnie zmywa brud, łój i pozostałości po środkach do stylizacji, przy czym nie wysusza skóry głowy ani włosów. Jednak tak jak wspomniałam wyżej włosy po jego umyciu wymagają nałożenia odżywki. Po spłukaniu szamponu włosy są sztywne i „tępe”, nie można ich rozczesać.

Tak więc przejdźmy do opisu odżywki i oceny efektu końcowego.

ODŻYWKA RAW ma cudowny owocowo-miodowy zapach. Jest ciut gęściejsza niż szampon i ma mlecznoróżowy kolor. Jej aplikacja jest przyjemna, a do nałożenia na całe włosy wystarcza niewielka ilość. Od razu po nałożeniu nasze włosy stają się miękkie i gładkie.

Skłamałabym pisząc, że efekt końcowy mnie zaskoczył, bo widząc skład wiedziałam czego się spodziewać. Moje włosy były wygładzone, lśniące i nie puszyły się, do czego ewidentnie mają tendencję.

BIOLAGE RAW to nowa formuła kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów, w której nie znajdziecie parabenów oraz siarczanów. Mocno oczyszczający szampon i odżywka, która pomoże rozczesać nawet duże kołtuny bardzo przypadły mi do gustu.

FOTO JAREK