Z jabłek🍏🍏🍎🍎można robić różne rzeczy – szarlotki, soki, musy, kompoty. Można je jeść na surowo, upieczone… A można z nich także, uwaga, uwaga – robić kosmetyki!
Przygotowując kosmetyki pamiętajcie, by wybierać jabłka🍏🍏🍎🍎mniejsze, bo mają więcej składników odżywczych.
Dzisiaj przedstawię Wam 5 maseczek z jabłek🍏🍏🍎🍎. Są proste w wykonaniu i przynoszą naprawdę świetne rezultaty!
Maseczki z jabłek mają mnóstwo dobroczynnych właściwości dla naszej urody. Rozświetlają i oczyszczają cerę, działają ujędrniająco i zapobiegają zmarszczkom.

MASECZKA OCZYSZCZAJĄCA
Jabłko blendujemy, dodajemy łyżkę miodu, łyżkę jogurtu naturalnego i łyżkę płatków owsianych. Nałóżcie na twarz na 15 minut. Zmyjcie ciepłą wodą. Nie, nie jemy, choć może kusić, hihi.
MASECZKA ODŚWIEŻAJĄCA
Jabłko blendujemy, dodajemy łyżkę serka homogenizowanego.Wymieszajcie jabłko z serkiem homogenizowanym. Papkę nałóżcie na twarz i szyję. Zmyjcie letnią wodą po 20 minutach.
MASECZKA NAWILŻAJĄCA
Jabłko blendujemy, dodajemy łyżkę mąki ziemniaczanej. Nałóżcie maseczkę na twarz na 15 minut. Zmyjcie letnią wodą.

MASECZKA PRZECIWZMARSZCZKOWA
W szklance mleka ugotujcie dwa pokrojone jabłka, następnie rozgniećcie je. Tak przygotowaną, przestudzoną papkę nałóżcie na twarz. Po 15 minutach zmyjcie maseczkę ciepłą wodą. Już po
pierwszym zabiegu wasza skóra stanie się jędrniejsza, a płytkie zmarszczki mniej widoczne.
MASECZKA LIFTINGUJĄCA
Jabłko blendujemy, dodajemy świeże białko kurzego jaja, następnie zagęszczamy masę mąką ziemniaczaną, kukurydzianą lub ryżową. Nałóżcie maseczkę na twarz na 20 minut. Dość szybko będziecie mogli poczuć napinanie się skóry.
FOTO MICHU